Výlet na zatvorený Smolenický zámok

Internet je očividne drahý, lebo keby som sa pozrel na google, tak by som vedel, že Smolenický zámok nie je mimo leta otvorený. Ani jeho nádvorie, ani nič. Trocha trápne merať takú cestu a zbytočne, ale neboli sme sami. Kopec ľudí prišlo k zámku, len aby sa odfotili pred zatvorenou bránou… tak ako my. Ale asi len my sme tam prišli druhý krát, čo bolo zatvorené.

Zatvorená brána ešte neznamená, že je koniec prehliadky!

Topiaci sa slamky chytá, takže sme pokračovali ďalej okolo hradu. Nehovorím, že to bola vyslovene chyba, ale za odpadkovými košmi už boli len stroje, klíma, garáž a ďalšie koše. Neviem, čo sme si mysleli, že nájdeme…

Ale na vežiach bol pekný vinič 🙂 nejakí turisti s ruským prízvukom sa s viničom aj fotili. Na streche garáže. Ešteže tam bol nonšalantne pohodený rebrík, lebo inak by sa museli odfotiť na zemi ako plebs. Dali si tu námahu aj zapózovať a ja som sa snažil ich veľmi nenápadne sfotiť. Bzučiacim dronom. Nič ich neodradilo, maju minimálne 10 fotiek.

Najlepšia kompozícia, Smolenice 2017
Najlepšia kompozícia, Smolenice 2017
Stroje, bordel a ďalšie koše, Smolenice 2017

Ked sme už boli mimo ľudí, skúsili sme pozrieť aj ponad hradby. Reštika. Zatvorená. Všetko pozatvárane… ale aspoň mali pokosené. Viem si predstaviť, že vo vnútri môže byť pekne, určite by tie 2 eurá, či koľko to stojí tých pár dní do roka čo to je otvorené, stáli za to. Keby bolo otvorené…

Pohľad ponad hradby, Smolenice 2017

nie-selfie-friendly hrad

Nebolo už čo viac pozerať na zatvorenom zámku, takže sme šli ěšte niečo pofotiť. Lúka je pekná, zelená, plná ľudí, čo idú hore, ale jedna vec nás naštvala. Nedá sa z nej pekne odfotiť zámok. Ten je oveľa vyššie a má pred sebou ešte aj stromy. Ponad strechy je to fajn, hneď pri hradbách je to OK (aj keď je tam tieň), z oblohy nad lúkou ešte ako tak, ale zdola to bola bieda. Veľmi nie-selfie-friendly zámok. Skúšali sme kadečo. Najhoršie bolo, že ešte ani počasie nám neprialo. Slnečno, žiaden obláčik, ani vietor, ani nič… Akurát, čo sme ešte museli aj žmúriť oči.

Pohľad na lúku, Smolenický zámok 2017
Pohľad na lúku, Smolenický zámok 2017
Pohľad z výšky, Smolenický zámok 2017
Pohľad z výšky, Smolenický zámok 2017
Pohľad zospodu, Smolenický zámok 2017
Pohľad zospodu, Smolenický zámok 2017

Napriek všetkému je to pekný hrad vo veľmi peknom okolí. Udržiavanom okolí, čo bolo veľmi milé osvieženie. Nabudúce už určite prídeme počas sezóny, aby sme už konečne mohli vojsť aj dnu. Do tretice všetko dobré.

Lúka pod hradom, Smolenice 2017

0 komentárov k “Výlet na zatvorený Smolenický zámokPridajte vlastný →

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: