hrad cicva

Pochvala pre hrad Čičva

Počas ostatnej cesty na východ Slovenska som veľmi chcel ísť pozrieť na hrad Čičva. Môj kamarát Tomáš tam už nejaký ten čas spolu s jeho združením Pro futuro hradu Čičva čistí jeho okolie, rekonštruuje zrúcaninu a organizuje rôzne podujatia. Viackrát mi už o tom rozprával, čo všetko už stihli a naozaj som už bol zvedavý na aktuálny stav. Tentokrát nám vyšlo počasie, tak sme tam vybehli.

Všetko bolo upratané a vyčistené

Pamätám si ten hrad z detstva, keď sme tam chodili len tak sa pozrieť, poopekať a pobehať po zrúcanine… No teraz som bol veľmi milo prekvapený. Všetko vyčistené, žiadne kriaky cez ktoré sa musí človek predrať, postavené nové schody a zábradlia, prebiehajúca rekonštrukcia hradnej veže, pekná čistinka na opekanie (samozrejme obsadené ohnisko kamarátom Števom s rodinou, ktorý tam išiel s rovnakým úmyslom ako ja). Musím ich pochváliť, z tejto dedinskej zrúcaniny sa pomaličky stáva historická pamiatka so všetkým ako má byť.

hrad cicva

Vyskúšal som aj novú hračku

Keď som tam už bol, vyskúšal som aj novú hračku, malého drona. Hore na kopci riadne fúkalo, ale niečo sa mi podarilo aj nakamerovať, tak som pár záberov dal aj na YouTube. Ešte mi to s dronom veľmi neide, ale pri najbližšej návšteve hradu Čičva to už bude lepšie.

 

0 komentárov k “Pochvala pre hrad ČičvaPridajte vlastný →

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: