Laxenburgský zámok: Selfie na člne

Najpomalšie člnkovanie a dobrý kebab

Po takmer bezproblémovej hodinke v aute, jednej malej obchádzke a riadnej horúčave, sme došli do Laxemburgu pri Viedni. Z opačnej strany, zaparkované kus vedľa, ale zadarmiko. Keď sme našli vstup do parku, našli sme aj lepšie parkovisko, ale už bolo neskoro.

Park veľký, zelený a pokosený.

Mapka parku stála 80 centov. Chcel som ju slušne odmietnuť, ale došli mi slová, keďže som s kamennou tvárou „objednával“ vstup po „nemecky“. Na „Zwei erwachsene, bitte“ som sa musel pripravovať skôr psychicky ako vokabulárne, a keď som už bol v rytme, dodal som „Haben Sie velleicht eine Broschure?“. Áno mali. Samozrejme tam nebola mapa… Ale, keďže za dáta už platíme ako doma, nestratili sme sa.

Všetky deti mali kolobežky. My sme išli pešo…

Ale nebolo to ďaleko a keď sme už prešli tu cestu, tak sme si dopriali aj my a prenajali sme si motorový čln. Paráda. Loďka mala takú rýchlosť, že nás predbiehali ľudia s nožným pohonom, ale aspoň, že sme si dopriali. Keď sme na vedľajšej loďke zbadali, že sa dá roztiahnuť aj strecha, to až potom bol luxus! Po nás to potom obkukávali ďalšie loďky, ale my sme boli tí druhí, čo to obkukali…

Z loďky sme niečo pofotili, spravili pár selfíčok a išli nazad do prístavu. Pred tým sme si ale museli odfotiť hrad (tak, ako už tisíce ľudí pred nami, tak ako je sfotený v brožúrke, aj na googli, a tak ako už aj v našom foťáku).

Laxenburg castle

Bolo tam nejako veľa Rusov.

Snažili sa zjednať cenu lístka na vstupné do hradu. Dostali „perfektnú“ zľavu, 5 ľudí za 3 eurá. My ostatní sme platili po 60 centov 🙂 . Hodnú chvíľu sa snažili si to medzi sebou rozrátať, ale aj ja som pochopil, že to nepôjde tak ľahko.

Zámok bol pekný aj zvonku, dovnútra sa nám nechcelo, usúdili sme, že viac oceníme prírodu naokolo. Pekná.

Ešte sme trocha pochodili, našli sme akože „vodopády“, ďalšie pokosené lúky, pekné mosty, pod ktorými sme sa predtým plavili, viac detí na kolobežkách, kolu v bufete, a už sme toho tepla mali aj dosť…

Laxenburgské záhrady boli pekné, výlet vydarený, určite odporúčam požičať si loďku.

P.S. Pri hlavnej ceste, pri autobusovej zastávke, je dobrý kebab. Aj tam som sa snažil objednať nemecky, takže už viem, že bez cibule sa povie „ohne Zwiebel“, určite sa Vám to zíde.

Kompa na zámok
Selfie na lodke pod mostom

0 komentárov k “Najpomalšie člnkovanie a dobrý kebabPridajte vlastný →

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: